Start a new topic
Implemented

Integration with Fibaro

Podobno integracja z Fibaro jest już gotowa. Kiedy zostanie udostępniona?


It should be now available in Beta program. The public release is expected at the end of this month

what does that mean exactly? I mean Fibaro uses Zigbee, right? Are you talking about a native integration?

Autant que je sache, FIBARO n'utilise pas Zigbee; il utilise z-wave.

J'utilise la version 5.061.36 (beta) qui vous permet de connecter HC avec tedee via un pont wi-fi. L'appareil tedee est intégré au système FIBARO en tant qu'appareil étranger après l'autorisation du service tedee.

You are right, it's z wave. I am sorry for that mixup. More interesting: could I integrate tedee in Hubitat then as well?

tedee does not support z-wave by self. Fibaro central uses tedee api to cumonicate with tedee lock so the tedee brige is required

Witam. Czy data koniec tego miesiąca jest potwierdzona przez FIBARO na 100% ? Powiem tak mam cały dom zautomatyzowany z FIBARO i o ile nie mogę powiedzieć nic złego jeżeli chodzi o moduły wykonawcze bo chodzą latami bez problemu to reszta to już porażka. FIBARO jest znane z tego ze coś obiecuje coś poprawi coś wyda będzie już za tydzień za dwa a czasami czeka się na to pół roku i dużej i każdy użytkownik FIBARO to zna. Ja jestem 7 letnim użytkownikiem tego systemu więc zjadłem już zęby na ich obietnicach. Pisał Pan również o wersji Beta. Na jakiej centrali ta Beta jest dostępna ? Bo dla centrali Home Center 2 i Home Center Lite które posiadam nie ma wersji Beta. Pozdrawiam

Dzień dobry,


wersja beta działa na HC3 i na razie tylko na HC3. Kolejna poprawiona beta pojawi się do końca stycznia, a wersja produkcyjna ma być dostępna w lutym. Fibaro nam obiecało, że integracją z HC2 zajmie się od razu po wprowadzeniu wersji produkcyjnej na HC3, więc moim zdaniem należy się spodziewać wersji beta na HC2 w okolicach marca.


Pozdrawiam, Andrzej Kaszycki

Dziękuje Panie Andrzeju za informacje. Czyli nic nowego. Wprowadzają obsługę Tedee dla Home Center 3 która stanowi ułamek procenta na rynku w porównaniu do Central HC2 i HCL. Czyli odwrotność działania. Poza tym nikt normalny i znający się nie kupuje HC3 gdyż pomimo ze jest od roku na rynku dalej nie posiada obsługi wielu urządzeń i pluginów jakie są w HC2 i HCL Osoby które nieświadomie się skusiły na zakup HC3 twierdzą ze Centrala dalej jest w głębokiej Becie pomimo tego ze jest już rok w sprzedaży. Wy tez powinniście wcześniej zbadać rynek i poprosić o integracje dla urządzeń które stanowią większość na rynku a nie mniejszość. Jestem wręcz pewny ze większa ilość osób która posiada Wasze urządzenie Tedee posiada również Centrale HC2 czy tez HCL. Mogliście poprosić FIBARO o raport procentowy zalogowanych Central i robić integracje zgodnie z ich udziałem. Pozdrawiam

Panie Damianie, nie mieliśmy wpływu na kolejność. Oczywiście, wszystko o czym Pan pisze dochodzi do nas bo współpracujemy z wieloma instalatorami i dystrybutorami FIBARO. Jesteśmy w stałym kontakcie z deweloperami FIBARO i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby przyspieszyć proces integracji. Pozdrawiam!

Z góry przepraszam, jeśli nadużywam forum

Odniosę się do słów Pana Damiana, iż „wprowadzają obsługę Tedee dla Home Center 3 która stanowi ułamek procenta na rynku w porównaniu do Central HC2 i HCL. Czyli odwrotność działania”.


Ja bym powiedział, że działanie takie jest jednak uzasadnione biznesowo, zaś decyzja pójścia w obsługę najpierw HC2 byłaby trudniejsza do obronienia. Argumenty:

  • Dotychczasowi użytkownicy HC2 i HCL nie porzucą przecież „obsługi wielu urządzeń i pluginów jakie są w HC2 i HCL”. Będą zmuszone i tak czekać, co najwyżej doznając frustracji
  •  Dotychczasowi użytkownicy HC2 i HCL, jak tylko aktualizacja się pojawi, i tak ją zainstalują
  •  Nowi klienci będą kupować HC3, bo producent nie rozwija HC2, więc dla nich nie ma znaczenia, kto i kiedy napisał swoje sceny i czego one wymagają
  •  Użytkownicy HC2 nie będą masowo kupować zamków tedee – coś już mają lub mogą wybrać inny zamek
  •  Potencjał FIBARO jest większy od potencjału Gerdy, więc to ta druga jest bardziej zależna od decyzji tej pierwszej i nie wydaje się, aby mogła skutecznie „poprosić o integracje dla urządzeń które stanowią większość na rynku a nie mniejszość”

 Dodatkowo, choć prawdą jest, że „gdyż pomimo że [HC3] jest od roku na rynku dalej nie posiada obsługi wielu urządzeń i pluginów jakie są w HC2 i HCL”, to prawdą jest również, że inne systemy SmartHome również nie współpracują ze wszystkimi innymi – jest tego i wciąż powstaje tyle, że nikt nie nadąży. 

MK

Dziękuje Panie Andrzeju za kolejną odpowiedz i cenne informacje. Swój system FIBARO tworze i rozwijam oraz cały czas modyfikuje już od 7 lat. W związku z tym mam stały kontakt z kilkoma instalatorami oraz z dwoma dystrybutorami w tym jednym z większych w Polsce. Pan Michał oczywiście ma trochę racji w tym co pisze. Jednak moje zdanie popiera kilku moich znajomych instalatorów i jak również jeden z większych dystrybutorów w Polsce FIBARO. To samo napisał Pan Andrzej że ma taki odzew od instalatorów. Liczy się tu i teraz a nie co będzie za pare lat. HC3 i tak w przeciągu 2-3 lat a nawet więcej nie wyprzedzi HC2 ilością egzemplarzy na rynku. Instalatorzy i dystrybutorzy mają swoją bazę stałych klientów którzy sami proszą o kontakt i ofertę jak coś pojawi się nowego co można dołożyć do systemu. Tylko Ci Klienci maja HC2 a nie HC3. Instalatorzy i dystrybutorzy sami również wolą dalej sprzedawać i tworzyć system na centrali HC2 niż HC3. Nikt kto ma rozbudowany system oparty na HC2 nie zmieni centrali na HC3 bo to jest cofnięcie się w rozwoju systemu. Na dzień dzisiejszy o wiele mniejsza funkcjonalność i tak będzie jeszcze pewnie kilka lat. Pan Michał pisze ze HC2 nie jest rozwijana. No nie jest bo za bardzo nie ma już po tylu latach co rozwijać ale dalej ma wsparcie i będzie miała jeszcze kilka dobrych lat. Dalej są udostępnione poprawki i dokładana obsługa nowych urządzeń. Sam mam 2 przyjaciół którzy zarazili się już kilka lat temu ode mnie FIBARO. Gdy zobaczyli mój zamek Tedee pierwsze co zrobili po powrocie to domu to złożyli zamówienie w tym jeden kolega na 2szt czyli tylko w moim gronie są już cztery Tedee które byłyby zintegrowane z HC2. Producent tez wolałby już sprzedawać więcej Tedee a nie czekać kilka miesięcy. Większe wpływy przekładają się również na słabszym rozwoju i wprowadzaniu nowych funkcjonalności. Dystrybutor FIIBARO tez mi dał jasne informacje że sprzedałby już kilkadziesiąt zamków Tedee gdyby miały tylko integracje z HC2. Znając FIBARO może na koniec czerwca przy dużym szczęściu uda się z integracją z HC2 bo w marzec nie wierzę a czerwiec tez duży znak zapytania. Mam nadzieje że się mylę. P.S. Panie Andrzeju gdzie można zgłaszać jakieś swoje sugestie co do wprowadzenia poprawek, błędów i nowych funkcjonalności w aplikacji Tedee ? Pozdrawiam

Dobry wieczór, wszystkie uwagi proszę zgłaszać na forum lub bezpośrednio na support@tedee.com

Oczywiście musimy poruszać się w realnym świecie możliwości technicznych ;)

Bardzo nam zależy na opinii i uwagach klientów bo mając najlepsze chęci i dużo wiedzy nie wymyślimy wszystkiego sami. Przeszliśmy długą drogę od pomysłu do produktu... zajęło nam to ponad dwa lata, ale ciągle się czegoś uczymy i to nas motywuje do pracy. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak banał ale żyjemy tym, co robimy.

Zdajemy sobie sprawę z konieczności integracji tedee z HC2 i z potencjału obecnych użytkowników. Mamy nadzieję, że to jednak będzie marzec :)

Miłego weekendu!

Już dodałem moje pomysły w dziale Sugestie dla Dewelopera. Trochę długi opis ale musiałem to zobrazować. Myśle że nie przesadziłem i moje pomysły są jak najbardziej realne do stworzenia. Również życzę miłego weekendu. Pozdrawiam
Panie Michale przeniosłem pytanie do tego działu gdyż nie chce robić bałaganu na forum. Czy sceny przy użyciu Tedee na HC3 działają normalnie ? Czy można wykonać taką podstawową scenę jak : jeżeli zamek Tedee zostanie otwarty to zaświeć śwatlo ?
Login or Signup to post a comment