Start a new topic

Suggestions for development

1. My apartment door is a heavy security door with an automatic closing mechanism. The door normally falls into the door latch itself after it is released.

Since I use Auto-Unlock and see it as THE feature at all and also works quite well, I set the pulling of the door latch to 30 seconds. 30 seconds because I often cannot reach the door while the door latch is still pulled. Basically, Auto-Unlock triggers a little too early. I think there is not much that can be done here, because sometimes the pulling is too late.

In any case, while I open the door with the 30 seconds, the door latch is still pulled. The door closes itself and slams. But, it never completely falls. When the door latch is pulled, there is always 1 mm left and the door remains open. I would always have to press down to close it manually. But then I don't need a Smart Lock :). I have already tried to adjust the door so that it works that way. But that doesn't work. It needs a certain closing force. But this is so high that the door pops open again a millimeter.

One solution would be to use the built-in gyro sensor. If the door moves in the opening direction, the door latch could automatically release after a delay of, for example, 0.5 seconds, regardless of the set door latch time. Then the door could fall into the door latch and would at least be "normally" closed.

2. Auto-lock function

I usually don't lock my door completely during the day. However, at night from around 11 p.m. I would like the door to close automatically. I would like a function here that I could set up a time to lock and unlock each day. However, the door latch should not be pulled! That would be fatal.

It would also be cool if the door locks when I exit the geofence area. However, I cannot estimate how safe this method is. A confirmation via smartphone could possibly help. For example that you should check the status via the app.

3 people like this idea

I have found an addition or a problem with the operation.

If I let the lock unlock with the push of  the button, the door latch will also be pulled. This is a bit nonsensical and gets in the way of the door latch holding time.

The user should be able to set that the door latch is not pulled when the button is pressed to open the door. Because seen from the inside, every door has a lever to open the door when you really leave the apartment.

Furthermore, it is currently very difficult to change the times for, for example, the holding period. The change just won't take effect. Only when other settings are made does the setting of a time in seconds / minutes appear to be adopted. But that's more luck right now.

2 people like this

Thx Tom,

1. auto release latch on door moving

It is interesting feature. Because of it complexity we do not plan for now it.

2. Auto-lock schedule

This is in our backlog quite high

3. check lock status on exit zone

This is in our backlog

4. Auto-pull spring control

I will add this to backlog

Panie Konradzie poniżej kilka moich sugestii które można wprowadzić w aplikacji w przyszłości. 1. Dla mnie pierwszy najważniejszy „Must Have” to dodanie do ekranu głównego aplikacji Tedee oprócz funkcjonalności ZAMKNIJ oraz OTWÓRZ kolejnego przycisku „OTWÓRZ Z ZAPADKĄ”. Osobiście dla mnie jest dużym błędem że gdy skalibruje się zamek „odciągnięcie zapadki” ta na ekranie głównym otwarcie zawsze następuje z odciągnięciem zapadki. Nie zawsze ta funkcjonalność jest potrzebna. Nie za każdym razem potrzebujemy aby drzwi zawsze były uchylone przy otwarciu zamka. Ja w drzwiach gdzie testuje zamek Tedee mam zwykła klamkę. Jak nie potrzebuje mieć uchylonych drzwi przy otwarciu zamka sam mogę otworzyć drzwi za pomocą klamki. Nie każdy ma pochwyt w drzwiach. Dam przykład a takich może być wiele. Podaje taki przykład który od zakupu zdarzył mi się już kilkukrotnie. Proszę sobie wyobrazić ze podjeżdżam pod dom autem gdzie w bagażniku mam dużo zakupów i po wyładowaniu będę miał zajęte ręce aby otworzyć zamek kluczem. Potrzebuje szybko dobiec do otwartych drzwi. Pada deszcz, śnieg a przy tym wieje bardzo mocny wiatr. Gdy otworzę drzwi z odciągnięciem zapadki to zanim zabiorę z bagażnika zakupy i dobiegnę do drzwi to przy takim wietrze jak się u mnie zdarzają (Mam wybudowany dom na otwartej przestrzeni) to albo wyrwie mi drzwi wraz z ościeżnicą albo poobija drzwi i ścianę. Zawsze mogę otworzyć tylko sam zamek a łokciem nacisnąć klamkę i uchylę drzwi. Gdy jest włączona funkcjonalność otwórz z zapadką i zdarzy mi się taki wiatr. Niestety muszę dolecieć z reklamówkami do drzwi położyć je na kostce i otworzyć drzwi kluczami. Tylko wtedy nasuwa się pytanie po co wydałem 1800zł na zamek jak nie mogę z niego korzystać z pełnymi funkcjami. W tym momencie wyłączyłem tą funkcjonalność otwieranie z zapadką i z niej już nie korzystam. Kolejny problem przy włączonej funkcji otwieranie zapadką jest taki że ja osobiście korzystam na iOS widgetu Tedee po to tą funkcje wprowadziliście żeby był szybszy dostęp do zamykania lub otwierania zamka bez odblokowania telefonu i uruchamia aplikacji Tedee. Dobrze Pan wie bo każdemu się to zdarza lub zdażyło że telefon włożył na szybko w spodnie i nie zablokował ekranu a telefon sam gdzieś dzwoni. Teraz więc przykład wkładam niezablokowany telefon do spodni kobieta do torebki i następuje przypadkowe naciśnięcie przycisku OTWÓRZ z włączoną funkcjonalnością odciągnij zapadkę. W tym momencie jestem jak w moim przypadku w firmie 20km od miejsca zamieszkania następuje przypadkowe naciśnięcie otwarcia drzwi i ich uchyleniem. Niestety nie będę mógł naprawić zdalnie mojego błędu gdyż drzwi będą uchylone i zamykanie zamka na nic się zda. Wtedy będzie sprint autem 20km do domu i modlenie się po drodze żeby nikt nie wszedł w tym czasie do domu. Proszę również zauważyć ze pomimo włączonej u mnie funkcjonalności w aplikacji Tedee „PRZYTRZYMAJ ABY OTWORZYĆ” nie przechodzi ta funkcjonalność do Widgetu na iOS oraz do programu skróty w iOS. Dlatego gdyby jak opisuje powyżej na głównym ekranie aplikacji Tedee były trzy przyciski „ZAMKNIJ” - „OTWÓRZ” - „OTWÓRZ Z ZAPADKĄ” można przy otwieraniu drzwi wybrać co nas w danym momencie interesuje a nie z czegoś rezygnować a w przypadku widgetu wybrać funkcje tylko „ZAMKNIJ” oraz „OTWÓRZ”. To samo się dotyczy funkcjonalności Auto Otwieranie zamka. Każdy powinen mieć możliwość przy włączonej funkcji Auto Otwierania ustawienia czy to auto otwieranie ma nastąpić z odciągnięciem zapadki czy tez nie. Jak już pisałem powyżej ja mam wyłączoną tą funkcjonalność gdyż mam klamkę w drzwiach wiec zawsze sam mogę otworzyć drzwi a teraz sobie proszę wyobrazić jak ktoś ma pochwyt i nie ma innej możliwości jak tylko za każdym razem otwieranie zamka wraz z odciąganiem zapadki jakie stwarza to zagrożenie. Mam nadzieje ze moje powyższe argumenty są wystarczające aby w którejś z nadchodzących aktualizacji wprowadzić taką funkcje. Jestem wręcz pewny ze posiadacze Tedee byliby zadowoleni z wprowadzenia takiej funkcjonalności i byłaby wykorzystywana a przy tym co najważniejsze podwyższyłoby to funkcjonalność i bezpieczeństwo zamka np. przed przypadkowym otwarciem i uchyleniem drzwi gdy nie znajdujemy się miejscu jego montażu. 2. Kolejną fajną funkcją której brakuje byłoby wprowadzenie Widgetu na iOS na ekranie głównym. W tym momencie jest oczywiście możliwość zrobienie takiego widgetu poprzez aplikacje skróty ale dodaje to tylko dwa duże nieładnie wyglądające przyciski Zamknij i Otwórz nie podając aktualnego stanu zamka jak to jest w widgecie który już wprowadziliście na stronie gdzie znajdują się same Widgety w iOS. 3. Ostatni jak narazie mój pomysł to wprowadzenie powiadomień dotyczących zamknięcia zamka. Obecnie są wprowadzone funkcje powiadomień o otworzeniu zamka czy odciągnięciu zapadki a brakuje o zamknięciu. Ta funkcjonalność przydałaby się np. wraz z funkcją „OPÓŹNIENIE ZAMKNIĘCIA”. Funkcja z której korzystam i chyba nie tylko ja. Raz z domu lub z mieszkania wyjdzie się szybciej raz wolniej. W tym momencie przy korzystaniu z tej funkcji po wyjściu czekam na zewnątrz przy drzwiach aby usłyszeć czy zamek się na pewno zamknął a tak przyszłoby powiadomienie na telefon czy zegarem ze zamek został prawidłowo zamknięty. Pozdrawiam

Zgadzam się z tym, że „najważniejszy «Must Have» to dodanie do ekranu głównego aplikacji Tedee oprócz funkcjonalności Zamknij oraz Otwórz kolejnego przycisku Otwórz z zapadką”. Jedną z sytuacji jest wspomniana: „wkładam niezablokowany telefon do spodni, kobieta do torebki, i następuje przypadkowe naciśnięcie przycisku Otwórz z włączoną funkcjonalnością odciągnij zapadkę”. Podobnie jak Pan Damian „wyłączyłem tę funkcjonalność otwieranie z zapadką i z niej już nie korzystam” – po początkowym okresie, gdy wydała mi się atrakcyjna.

Drugą podobną sytuacją jest przypadkowe użycie polecenia głosowego „otwórz drzwi” (np. asystentowi Google). Dla potrzeb sterowania w różnych sytuacjach widzę więc dodatkowo potrzebę udostępnienia funkcjonalności czytania/ustawiania parametrów przez interfejs do systemów obcych – np. w pluginie FIBARO. Na tę okoliczność należałoby też zezwolić na ustawienie parametru „otwieraj z odsunięciem zapadki” bez uruchamiania kalibracji – na ryzyko właściciela; mechanizm jest już z dużym prawdopodobieństwem skalibrowany, a przecież nie ma obawy o nagłą zmianę wymiarów współpracujących elementów.

Panie Michale ja używam asystenta głosowego Amazon Alexa. Nie wiem czy to zasługa oprogramowania Tedee czy tez wymóg samego Amazona ale u mnie otwarcie drzwi komendą głosową następuje dopiero poprzez podanie czterocyfrowego kodu pin. Nie ma również możliwości wyłączenia tej funkcji. Co dla mnie jest na plus. Zawsze to jest jakieś zabezpieczenie nie tylko przed samym użytkownikiem lecz również przed Alexa gdy czasami wykona polecenie nie tak jak się jej wydało.

Użyłem skrótu; istotnie, sam Asystent żąda kodu, jeśli jednoznacznie rozumie polecenie. Jeśli zaś przekazuje komendę dalej (np. do FIBARO), to sterowanie przejmuje FIBARO i wykonuje bezwarunkowo (widząc po prostu „swoje” urządzenie). Chyba również w przypadku integracji Alexa-FIBARO-tedee mielibyśmy podobny efekt (ale nie sprawdzałem; wnioskuję z mechanizmu działania HC3 i interfejsu). 

Potwierdzenie otwarcie drzwi wymaga PIN'u zarówno w przypadku Alexa jak i Google Assistant. To wymóg obu systemów i musieliśmy to uwzględnić w ramach integracji. HomeKit również będzie wymagał potwierdzenia otwarcia (oczywiście poza Watchem).

Panie Andrzeju to co pisałem powyżej moje propozycje nie wiem czy Pan czytał. Czy uda się coś z tego wprowadzić a przynajmniej punkt 1 i 3 ?

Panie Damianie, na pewno dodamy punkty do naszej listy, natomiast nie mogę podać w tej chwili absolutnie żadnych wiążących terminów. Mamy wypełniony harmonogram do końca pierwszego kwartału. Dodanie kolejnej funkcjonalności typu (1) to potencjalnie bardzo duża zmiana. Dam znać gdy nadamy tym punktom priorytety i gdy będziemy mogli powiedzieć coś więcej w sprawie aktualizacji.

Miło byłoby, gdyby można ustawiać harmonogram zezwoleń na dostęp danej osoby w takim zakresie jak np.:

{
co trzecia środa od 9:00 do 12:00;
trzeci dzień miesiąca od 8:00 do 13:00
} 

It would be nice if you could set a schedule for authorizing a user’s access in the scope as in the example:

{
every third Wednesday from 9:00 to 12:00 hrs;
every third day of the month from 8:00 to 13:00 hrs
}

Login to post a comment