Start a new topic

Ciągle Problemy z Tedee !!!

Witam Panie Andrzeju i Panie Konradzie. Zwracam się do obu Panów gdyż nie wiem kto pierwszy będzie czytał mój post. Proszę mnie nie zrozumieć źle ale w monecie zakupu zamka Tedee byłem nim bardzo zachwycony i zadowolony z użytkowania to powoli zastanawiam się nad jego sprzedażą lub demontażem. Nie będę kłamał gdyż przyzwyczaiłem się do tego stopnia że nie wyobrażam sobie życia już bez tego rozwiązania ale powoli rozglądam się nad innym zamkiem konkurencyjnej firmy jeżeli sytuacja będzie taka jaka jest obecnie a w moim odczuciu jest tragiczna. Nie mogę zrozumieć tego że w momencie zakupu zamka w styczniu auto otwieranie działało 10 razy na 10 i to zawsze około 5 metrów zanim doszedłem do drzwi. Po każdej aktualizacji jest coraz gorzej. Przedostatnia aktualizacja w moim przypadku doprowadziła do tego że zamek działał tylko przez Bluetooth. Po ponad 3 godzinach walki i 3 restartach do ustawień fabrycznych udało mi się doprowadzić w końcu aby zamek połączył się z Bridgem pomimo tego że oba urządzenia widziały się cały czas i bez problemu dodały się ponownie do aplikacji bo ich usunięciu. Nietrafionym również pomysłem jest to że aby zrestartować zamek do ustawień fabrycznych urządzenie musi być w pozycji pionowej co jest zbędnym procesem tracenia czasu poprzez demontowanie i ponownym montowaniem zamka co w moim przypadku musiałem wykonywać 3 razy. Jakoś bridga nie trzeba ustawiać w pionie czy poziomie aby go zrestartować to po co ten nietrafiony pomysł z zamkiem ? Dzisiejsza aktualizacja doprowadziła do tego że na 5 razy auto otwieranie zadziałało tylko raz i tylko dlatego że wytrwale czekałem przed drzwiami z włączonym stoperem w telefonie. Zamkowi auto otwieranie zajęło 49 sekund aby się otworzyć nie licząc czasu zanim wyciągnąłem telefon z kieszeni i włączyłem stoper a 4 krotnie nie otworzył się w ogóle pomimo tego ze zostało wysłane powiadomienie na telefon że proces auto otwierania został rozpoczęty a iBeacon został wykryty. Auto otwieranie i tak od jakiegoś czasu działa tragicznie ale przynajmniej zawsze po kilku sekundach stania pod drzwiami zamek się odtworzy. Dodatkowo zamek od jakiegoś czasu notorycznie gubi się z faktycznymi stanami otwarte / zamknięte o ile mógłbym jeszcze zrozumieć że widget w iOS nie odświeżył się to nie mogę zrozumieć tego że aplikacja pokazuje że drzwi są otwarte a w rzeczywistości zamek jest zamknięty lub na odwrót Doprowadza to do tego że nie da się otworzyć drzwi gdyż nie da się otworzyć czegoś co już jest otwarte według aplikacji. Pomaga tylko otworzenie zamka kluczem i to naprawia faktyczny stan zamka lub ręcznie od wewnątrz. Mija się więc z celem posiadanie zamka Tedee jak muszę mieć klucze przy sobie gdyż nie da się otworzyć zamka z aplikacji chociaż jasno i wyraźnie jest informacja że zamek jest połączony z Bridgem a zamek i bridge z aplikacją. Po to zdecydowałem się na zakup zamka aby nie nosić kluczy przy sobie. O ile na początku mogłem zapomnieć o posiadaniu kluczy to od jakiegoś czasu zostałem zmuszony do tego aby posiadać zawsze przy sobie klucze. Zmusiła mnie do tego sytuacja gdy nie mogłem wejść do domu bo aplikacja twierdziła że zamek jest otwarty a w rzeczywistości był zamknięty i musiałem udać się 20 km po zapasowe klucze do moich rodziców. Problem nie jest sporadyczny tylko występuje nagminnie. Proszę mi również wytłumaczyć dlaczego gdy po zakupie zamka to ja jestem jego właścicielem a zmuszacie mnie bez możliwości wyboru do automatycznych aktualizacji ? Jest to już od lat standardem że to nabywca decyduje czy chce zaktualizować dane urządzenie czy nie a wielokrotnie jest możliwość przywrócenie softu do poprzedniej wersji jak stwierdzę po aktualizacji że dane urządzenie pracuje gorzej niż przed aktualizacją. Proszę nie odebrać mojego posta jako atak w Państwa stronę ale moja cierpliwość i nerwy są na granicy wytrzymałości. Nie po to wydałem prawie 2 tysiące złotych ciężko zarobionych pieniędzy aby cały czas napotykać problemy bo Wasze aktualizacje do których jestem zmuszony wnoszą tylko więcej problemów i zamieszania niż aktualnie jakiegoś pożytku. Wszyscy domownicy po mnie jadą i to mnie się obrywa a nie Państwu a problemów z zamkiem zamiast ubywać to tylko przybywa.

Thank you Damian our support team should already contacted with you.

Panie Damianie czy dalej ma  Pan problem ?

Posiadam ten zamek i nie spotkalem sie z takimi problemami jak Pan opisal.

Automatyczne otwieranie dziala za kazdym razem ( podstawa to BRIBDE zaraz kolo zamka - u mnie 1m od zamka) jak podchodze do domu to w zaleznosci od modelu IPHONA dziala od 6m , 3m drzwi otwarte :)

Otwieranie z zegraka tez dziala troszke bardziej problemtaycznie ale tez jest na to rozwiazanie i w odleglosci 3 m dziala ... Nie wiem czy to dalkej u Pana wystepuje czy juz jest ok?

Login to post a comment