Start a new topic

Aktualizacje - pytania

Witam chciałbym zadać kilka pytań bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a zapewne przyda się tez innym użytkownikom zamka Tedee.

1) aktualizacja BRIDGE - odbywa się po WIFI czy BLE 

- zauważyłem , że raz odbyło się to w nocy bodajże po wifi a ostatnio 2 razy prosiło o aktualizację po BLE - aktualizacje oczywiście się wykonały przy czym za każdym razem telefon musi być blisko BRIDGE i jest to zresztą logiczne :)  - jak jest za daleko aktualizacja nieudana i trzeba wykonać ponownie i tonie ma z tym problemu - zawsze był sukces.

2) aktualizacja zamka Tedee- aktualizacja dziś ( 28.04.2021) i tu mam pytania bo wystąpił problem i w sumie nie do końca wiem a raczej niecnam odpowiedzi na ten problem jaki wystąpił ...

- aktualizacja odbywa się tylko po BLE czy po WIFI też? ( bo był komunikat ze jeśli nie teraz to spróbuje to zrobić dziś w nocy ) - wybrałem teraz i nastąpiła aktualizacja po BLE 

- udałem się bliżej zamka i próba aktuaaiazji BŁĄD 

- taka jak przypadku BRIDGE zrobiłem ponownie aktualizacje ( nastąpiło łączenie z zamkiem i wyskoczył komunikat o treści naciśnij przycisk na zamku aż zaświeci się dioda puść przycisk , ---- niestety od tego momentu zamek już nie reagował na nic .... wciskanie i trzymanie przycisku nie powodowało nic ..... )

- zauważyłem że na telefonie ten komunikat wyskoczył ponownie ale zero reakcji zamka .... aplikacja pokazywała napis aktualizacja zamka ..... tyle, że ciągły komunikat łączenie z zamkiem  wciśnij i przytrzymaj guzik do momentu zaświecania diody .... bez rezultatu 

- zauważyłem ze ten komunikat kryje Jeszce następne komunikaty przesuwając palcem w w lewo na ekranie telefonu i tamte komunikaty mówiły o wyłączeniu włączeniu dniu się bliżej zamka :)

- zrobiłem wyłączenie i włączenie ponowne BLE na Iphonie bo stałem i tak 10cm od zamka :)

- wtedy bodajże tak mie zdaje ale pewności nie mam zauważyłem ze rozpoczęła się faktycznie aktualizacja przez BLE bo na dole ekranu aplikacji  pokazało połączono i leciały procenty aktualizacji 

- aktualizacja się wgrała zamek pokazał , że jest rozkalibrowany ? 

- musiałem wykonać kalibracje i zamek zacząć działać :)

Teraz moje pytanie:

a) czy tak może się zdarzyć że aktualizacja nie poprawnie się wgrała lub utraciła połączenie przy próbie wgrywania po BLE ?- potrzeba była wyłączenia BLE i ponowne jej włączenie ?

b) Co będzie w momencie kiedy aktualizacja wykona się w nocy a mnie nie będzie w domu i dojdzie do zablokowania zamka  ? czy aktualizacja odbywa się tylko po BLE i takiej możliwości nie ma ?

Proszę o odpowiedzi może komuś też się przydają i coś wyjaśnią. 





Hi Piotr,


This forum is only for English language.


1. All updates (on Lock and Bridge) are done automatically by Bridge over the night, just wait, this is the safest way to do.

2. You can do the update using mobile but as you mentioned you must be sure that you have strong BLE signal to the device. The problem you described looks like mobile could not connect to lock over BLE, after restarting BLE on phone it helped and app connect to it and start the update. The lock was uncalibrated because during update you moved the lock, you cannot do this. During update please do not touch the lock.

2.a. Yes, this can happen 

2.b. The auto update can fail but it is rare case because it is controlled by Bridge which should have stable BLE connection with lock. If it fail then Bridge will retry the update.


To better understand what happened in your case please send application logs (app > menu > help > share logs) to support@tedee.com

Thank you for feedback we will improve the process.


1 person likes this

ok thank you i sent a reply to support@tedee.com

Login or Signup to post a comment